امروزه بیشتر مشاغل به صورت اینترنتی درآمدن و از پلتفرم‌های مختلف مانند اینستاگرام برای گسترش کسب و کار خود استفاده می‌کنند، یکی از عوامل بسیار موثر بر دیده شدن و موفقیت در اینستاگرام این است که آمار بازدید پیج و میزان تعامل آن بالا رود، افرادی که پیج‌های عمومی و پابلیک را مدیریت می‌کنند برای بالا رفتن این آمار همواره در تلاش هستند تا پست‌های آنها در قسمت اکسپلور قرار بگیرد زیرا این کار باعث می‌شود در مدت زمان کوتاهی آمار بازدید و فالوورها به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا کند از این رو در این مقاله قصد داریم تا 10 نکته مهم در این زمینه را برای شما شرح دهیم تا هر چه سریع تر به موفقیت‌های بیشتری خود دست پیدا کنید.

ورود به اکسپلور

10 نکته برای دیده شدن پست در اکسپلور اینستاگرام

همانطور که در بالا اشاره کردیم هر گاه پستی وارد بخش اکسپلور اینستاگرام شود موجب افزایش بازدید، جذب فالوور و همچنین فروش بیشتر خواهد شد، البته باید توجه داشته باشید که هیچ گونه راه قطعی و تضمین شده ای برای وارد شدن به این قسمت وجود ندارد اما می‌توانید با مد نظر قرار دادن برخی از نکات شانس خود را برای وارد شدن پست‌ها به بخش اکسپلور افزایش دهید تا بیش‌ترین بازدید را در کمترین زمان داشته باشید.

10 نکته طلایی به شرح زیر است:

شناخت مخاطب

شناخت مخاطب

سعی کنید مخاطبان خود را به خوبی بشناسید: اینستاگرام به انتخاب خود و مطابق الگوریتم‌های خاص، پست‌هایی را در اکسپلور به مخاطبان نشان می‌دهد که احتمال تعامل داشتن کاربران با آن بیشتر باشد بنابراین در قدم اول می‌بایست طیف مخاطبان خود را به درستی انتخاب کنید تا بتوانید متناسب با ویژگی آن‌ها پست‌های بهتری را منتشر نمایید و در قسمت اکسپلور قرار بگیرید.

کپشن جذاب

کپشن جذاب

انتخاب کپشن درست و مناسب: این مورد هم تا حدود زیادی به مورد قبلی مربوط است زیرا اگر مخاطبان خود را بشناسید می‌توانید کپشن‌های مناسب تری را نیز با توجه به آنها انتخاب کنید، دقت داشته باشید که نوع لحن نوشتاری، استفاده از ایموجی‌های مختلف، بلندی و کوتاهی جملات و… می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر جذب و یا دفع مخاطب داشته باشد که باید متناسب با نوع مخاطب انتخاب شوند.

هشتگ‌های کاربردی

هشتگ‌های کاربردی

هشتگ‌ها را با دقت انتخاب کنید: یکی از راه‌هایی که می‌توانید به سادگی مخاطبان را جذب کنید استفاده از هشتگ‌های جذاب و صحیح است، برای پیدا کردن هشتگ‌های کاربردی بهتر است در حوزه کاری خود کلمات مورد نظر در قسمت سرچ مورد بررسی قرار دهید تا متوجه شوید از هر کدام از آنها چند بار استفاده شده است همچنین دقت کنید که هشتگ‌های مرتبط با حوزه‌های دیگر را انتخاب نکنید و در حوزه کاری خود به دنبال هشتگ باشید.

قالب پست زیبا

قالب پست زیبا

استفاده از قالب پست اینستاگرام: با اطمینان می‌شود گفت که درصد زیادی از موفقیت یک پیج به انتخاب و استفاده از قالب پست و استوری‌های جذاب بستگی دارد زیرا هنگامی که یک مخاطب به پیج شما وارد می‌شود زیبایی پست‌ها می‌تواند او را در پیج نگه دارد همچنین این کار به مخاطبان نشان می‌دهد که چقدر برای نگاه‌های آنها ارزش قائل هستید.

تعامل مثبت با مخاطبان

تعامل مثبت با مخاطبان

با مخاطبان خود تعامل مثبت داشته باشید: اگر برای جذب کامنت و لایک از اپلیکیشن‌های تبلیغاتی استفاده کنید نه تنها باعث بالا رفتن تعامل نمی‌شوید بلکه موجب اخذ نمره منفی از سوی اینستاگرام نیز خواهید شد، بنابراین سعی کنید محتواهای خود را چالشی انتخاب کنید که بتواند مخاطبان را درگیر نماید برای مثال یک سوال و نظر سنجی در کپشن قرار دهید که افراد را تشویق به کامنت گذاشتن کند تا میزان کامنت‌های زیر پست به طور طبیعی بالا رود.

ارتباط با پیج‌های دیگر

ارتباط با پیج‌های دیگر

منزوی نباشید: به هر اندازه که تعامل پیج شما با دیگر پیج ها بالاتر باشد امکان ورود به اکسپلور نیز بیشتر خواهد شد بنابراین تعامل نکردن با دیگر پیج‌ها باعث برتری شما نخواهد شد پس سعی کنید پست‌های دیگران را لایک کنید، برای آنها کامنت بگذارید و… تا اینستاگرام شما را پیجی فعال به حساب آورد حتی می‌توانید از شیوه تگ و منشن کردن افراد مشهور در حوزه خود نیز استفاده کنید و تاثیرات مثبت آن را مشاهده نمایید.

روشن کردن اعلان پیج

روشن کردن اعلان پیج

روشن کردن اعلان پست: پیشنهاد می‌شود که با فالوورهای خود ارتباط دوستانه برقرار کرده و بعد از مدتی از آنها بخواهید که اعلان مربوط به پست را روشن کنند زیرا این کار باعث می‌شود زودتر به اکسپلور وارد شوید.

عکس‌های مناسب برای پست

عکس‌های مناسب برای پست

عکس های جذاب انتخاب کنید: همانطور که قالب پست اینستاگرام می‌تواند تاثیر مثبت داشته باشد به همان میزان نیز عکس‌های جذاب مخاطبان را جذب خواهد کرد زیرا طبق تحقیقات روانشناسی بهترین راه تبلیغ از راه تصاویر و به صورت بصری است به همین خاطر تلاش کنید عکس‌ها را با حوصله انتخاب کنید و سلیقه مخاطبان خود را نیز در نظر بگیرید.

پست گذاشتن به صورت منظم و دقیق

پست گذاشتن به صورت منظم و دقیق

در زمان‌های مشخص پست بگذارید: اینستاگرام برای کاربران خود امکان مشاهده ساعت فعالیت فالوورها را میسر کرده به همین علت می‌بایست با آنلایز کردن پست‌های قبلی و میزان فعالیت در ساعت مختلف، مناسب ترین زمان برای پست گذاشتن را انتخاب کنید.

از تاثیر لوکیشن غافل نشوید

از تاثیر لوکیشن غافل نشوید

از لوکیشن استفاده کنید: اگر لوکیشن پست شما مربوط به مکان خاصی است بهتر است لوکیشن محل مورد نظر را بر روی پست خود اعمال کنید زیرا با استفاده از این روش میزان شانس شما برای ورود به اکسپلور به میزان زیادی افزایش پیدا خواهد کرد.

این 10 نکته گفته شده در بالا از مهم ترین و اساسی ترین اصول و نکاتی بود که برای دیده شدن پست در قسمت اکسپلور به شما کمک می‌کند بنابراین سعی کنید تمامی آنها را به خاطر داشته باشید.

برخی از افراد به اشتباه خیال می‌کنند که برای شروع فعالیت در اینستاگرام و دیده شدن در اکسپلور حتما باید گرافیک و ساخت قالب اینستاگرام را بلد باشند اما باید بگوییم که نیازی به نگرانی در این باره وجود ندارد زیرا شما می‌توانید با مراجعه به سایت دانلود طرح‌های گرافیکی و پروژه‌های ویدیویی آماده باک به آدرس https://baaak.ir به راحتی قالب مورد نظر خود را انتخاب کرده و از دیگر فایل‌های سایت مثل افکت‌ صدا، پروژه‌ آماده افتر افکت و پریمیر، گرافیک، افزونه‌های مختلف و… استفاده کنید و پست‌های خود را وارد قسمت اکسپلور نمایید.