کیبورد هوشمند تایپیست – کیبورد فارسی اندروید

کیبورد هوشمند تایپیست نام کیبورد و صفحه کلیدی است که دارای حجمی کم ، سبک و با امکانات فراوان برای دستگاه های هوشمند با سیستم عامل اندروید طراحی شده است که لذت تایپ حروف و کلمات فارسی را به شما می بخشد. از جمله امکاناتی  که این کیبورد را از سایر صفحه کلیدها متمایز می کند استفاده از متن آماده در کیبورد ، قابلیت 9 تایی شدن صفحه کلید (نوکیایی قدیم) ، تم و پوسته های متنوع ، تبدیل گفتار به نوشتار فارسی (نیاز به اینترنت) ، دارای چهار نوع صفحه کلید با چیدمان حروف شرکت های گوگل ، سامسونگ ، سونی و هواوی ، قابلیت تنظیم ارتفاع کلیدها ، یادگیری لغات ، دارای فرهنگ لغت فارسی ، لمس کششی با قابلیت تعریف توسط کاربر ، شکلک های متنوع و دیگر امکاناتی است که در ادامه به توضیح مختصر آن ها می پردازیم.

استفاده از متن آماده در کیبورد

متن آماده این امکان را به کاربر می دهد تا متن یا جمله دلخواه خود را در برنامه ذخیره کرده و یک کلید یا دکمه به آن اختصاص دهد تا در هنگام تایپ بتواند از آن جمله به صورت آماده استفاده نماید . این قابلیت بیشتر در مواردی استفاده می شود که کاربر زمان کافی برای تایپ جملات را نداشته باشد به عنوان مثال در حین رانندگی ، جلسه و … البته جملات پر کاربرد را نیز می توان در برنامه ذخیره نمود تا در هنگام تایپ سرعت عمل افزایش یابد.

کیبورد هوشمند تایپیست

قابلیت 9 تایی شدن صفحه کلید (نوکیایی قدیم T9)

اگر خاطرتان باشد گوشی های قدیمی دارای صفحه کلید 9 تایی بودند یعنی تمام حروف فارسی و انگلیسی در 9 کلید قرار خلاصه می شدند و شما در هنگام تایپ یک حرف باید چندین بار یک دکمه را فشار می دادید تا بتوانید آن حرف یا کاراکتر را تایپ کنید. حال اگر شما از دسته کاربران آن نوع گوشی ها بوده باشید ، کار کردن با کیبورد فشرده (کیبوردهای جدید) شاید برایتان کمی مشکل باشد به همین منظور ما در این برنامه کیبورد 9 تایی را برای این دسته از عزیزان طراحی کرده ایم تا در صورت نیاز از آن استفاده کنند. در ادامه روش استفاده از لمس کششی جهت تغییر سریع حالت کیبورد از 9 تایی به فشرده و بلعکس را توضیح خواهیم داد.

کیبورد هوشمند تایپیست - کیبورد فارسی اندروید با امکانات متنوع نسخه 3.0.1

تم و پوسته های متنوع

یکی از ویژگی هایی که یک کیبورد یا هر برنامه ای باید داشته باشد رابط گرافیکی آن است که ما در کیبورد هوشمند تایپیست سعی کرده ایم با استفاده از تم های جذاب و متنوع این نیاز کاربران را برطرف کنیم تا در هنگام تایپ حس خوبی از کار با کیبورد داشته باشند. از جمله پوسته های این برنامه شامل تم های چرمی ، تم گوشی های سونی ، تم های شیشه ای ، زمستانی ، شکلاتی ، نیکلی ، نئون و رنگبندی های دیگر می باشد.

کیبورد هوشمند تایپیست - کیبورد فارسی اندروید با امکانات متنوع نسخه 3.0.1

تبدیل گفتار به متن فارسی (نیاز به اینترنت)

یکی دیگر از قابلیت هایی که این برنامه دارد تبدیل گفتار به متن است. البته برنامه با استفاده از Google Voice Typing گوشی شما استفاده می کند. یعنی شما با ورد به بخش زبان و ورودی تنظیمات گوشی خود می توانید زبان پیشفرض Google Voice Typing را فارسی انتخاب کرده تا در هنگام تایپ بتوانید از آن استفاده کنید. لازم به ذکر است که این قابلیت مستلزم اینترنت است و بدون اینترنت کارایی ندارد. برای فعال کردن این گزینه باید به بخش تنظیمات لمس کششی رفته و یک حرکت را برای این قابلیت تعریف کنید.

کیبورد هوشمند تایپیست - کیبورد فارسی اندروید با امکانات متنوع نسخه 3.0.1

چهار نوع صفحه کلید با چیدمان حروف متفاوت

معمولا جایگاه بعضی از حروف در صفحه کلید های مختلف با یکدیگر متفاوت است و شاید تا به حال به همین دلیل کیبوردهای زیادی را امتحان کرده باشید ولی در نهایت آن را حذف کرده و به کیبورد پیشفرض گوشی خود روی آورده باشید. کیبورد هوشمند تایپیست با داشتن چهار نوع صفحه کلید مختلف این نیاز شما را برطرف خواهد کرد. کیبوردهای این برنامه شامل کیبورد گوشی های شرکت گوگل ، سامسونگ ، سونی و هواوی است. یعنی شما قادر خواهید بود هر کدام از این کیبوردها را انتخاب کرده و متناسب با نیاز و راحتی در تایپ از آن ها استفاده کنید.

کیبورد هوشمند تایپیست - کیبورد فارسی اندروید با امکانات متنوع نسخه 3.0.1

فرهنگ لغت فارسی

کیبورد هوشمند تایپیست با داشتن فرهنگ لغات با بیش از 50000 کلمه و لغت به شما در تایپ هر چه سریعتر جملات کمک خواهد کرد. پس از نصب این فرهنگ لغات از قسمت تنظیمات برنامه می توانید از آن ها در کیبورد خود استفاده کنید. بدین صورت که پس از تایپ قسمتی از کلمه ، تعدادی لغت مرتبط با حروفی که تایپ کرده اید در نوار پیشنهادات به شما نمایش داده خواهد شد که می توانید لغت مورد نظر خود را از میان آن ها انتخاب کرده و دیگر ادامه آن لغت را تایپ نکنید.

کیبورد هوشمند تایپیست - کیبورد فارسی اندروید با امکانات متنوع نسخه 3.0.1

لمس کششی با قابلیت تعریف توسط کاربر

لمس کششی یا همان شورتکات به شما کمک می کند به طور سریع عملی خاص را در کیبورد انجام دهید بدون اینکه نیاز باشد به خاطر آن عمل هر بار وارد تنظیمات برنامه شوید. به عنوان مثال می توانید در برنامه تعریف کنید زمانی که شما به قسمت چپ کیبورد لمس کششی انجام می دهید کیبورد شما از حالت فشرده به نه تایی تبدیل شود. یا اینکه زمانی به بالای کیبورد لمس کششی انجام می دهید بتوانید متن آماده خود را ویرایش کنید. به طور کلی چهار عملکرد برای لمس کششی وجود دارد که در این چهار حالت شما می توانید گزینه هایی همچون صفحه کلید نه تایی ، ایجاد فاصله ، صفحه کلید نمادها ، صفحه کلید پیکان ، حذف حرف ، متن آماده ، تغییر دکمه اینتر ، تبدیل گفتار به متن و … را انتخاب کنید.

کیبورد هوشمند تایپیست - کیبورد فارسی اندروید با امکانات متنوع نسخه 3.0.1

شکلک های متنوع

تایپیست نیز مانند خیلی از کیبوردهایی که شما می شناسید یا با آن ها سر و کار دارید دارای بیش از 800 شکلک متنوع و جذاب است که نیاز شما را از داشتن انواع شکلک ها یا خندانک ها برطرف می سازد. البته یک تفاوت میان تایپیست با سایر کیبوردها است و آن هم این است که شما می بایست کیبورد شکلک ها را از قسمت تنظیمات زبان برنامه فعال کنید تا شکلک ها هم به عنوان یک کیبورد به صفحه کلید شما افزوده شود. در حالت پیشفرض این شکلک ها غیر فعال هستند و فقط 15 شکلک یا خندانک متنی در برنامه فعال است که با نگه داشتن دکمه اینتر می توانید آن ها را مشاهده کرده و از آن ها استفاده کنید. از آن جایی که شکلک ها توسط فونت های گوشی شما خوانده می شوند نوع شکلک ها در گوشی های مختلف متفاوت است.

کیبورد هوشمند تایپیست - کیبورد فارسی اندروید با امکانات متنوع نسخه 3.0.1

کشیده نویسی و نیم فاصله

یکی دیگر از نیازهایی که اکثر کاربران به خصوص کاربران شبکه های اجتماعی از یک صفحه کلید دارند امکان تایپ به صورت کشیــــــــده و نیم‌فاصله است. در کیبورد تایپیست شما به راحتی می توانید حروف را کشیده و یا به صورت نیم فاصله تایپ کنید. در نیم فاصله می توان بین کلمات فاصله کم تری ایجاد کرد که کاربرد آن در زبان فارسی بسیار متعدد است. برای روشن شدن مطلب به مثال های زیر دقت کنید.

فاصله کامل :

مثال : می رود – آموزش های – شکسته اند – برنامه ی – حرفه ای – مناسب تر

نیم فاصله یا بدون فاصله :

مثال : می‌رود – آموزش‌های – شکسته‌اند – برنامه‌ی – حرفه‌ای – مناسب‌تر

کیبورد هوشمند تایپیست - کیبورد فارسی اندروید با امکانات متنوع نسخه 3.0.1

دیگر امکانات کیبورد هوشمند تایپیست

از دیگر امکاناتی که کاربرد زیادی در میان کاربران دارد می توان به تنظیم ارتفاع کلیدها ، افزودن کلید اعداد به کیبورد ، افزودن کلیدهای چهار جهته به کیبورد برای جابجایی بین حروف و کلمات ، میزان شفافیت صفحه کلید و … اشاره نمود.

کیبورد هوشمند تایپیست - کیبورد فارسی اندروید با امکانات متنوع نسخه 3.0.1

شما می توانید این برنامه را هم از مارکت های کافه بازار ، مایکت و یا از خود سایت پی ای دی فا با قیمیت 5000 تومان دریافت کرده و در موبایل یا تبلت اندرویدی خود نصب نمائید. امیدواریم این اپ اندرویدی نیاز شما را از داشتن یک کیبورد حرفه ای برطرف سازد.

نکته : پسوند فایل apk می باشد. پس از دانلود ، آن را از طریق کابل USB و یا از طرق دیگر به موبایل خود انتقال داده سپس از طریق فایل منیجر گوشی اقدام به نصب برنامه کنید..

توجه : هر گونه کپی برداری و یا انتشار این برنامه (کیبورد هوشمند تایپیست) غیر قانونی بوده و در صورت مشاهده مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.