رفع مشکل تایپ فارسی در فایل و طرح های لایه باز خارجی

شاید تا به حال فایل و یا طرح های خارجی زیادی مانند انواع بروشورها ، تراکت و فلایرها ، قاب ها و … را از سایت های مختلف از جمله سایت گرافیکی پی اس دی فا دانلود کرده باشید اما پس از اجرا در نرم افزار فتوشاپ متوجه این موضوع شده اید که قادر به تایپ متون فارسی در این طرح ها نمی باشید و حروف شما به صورت شکسته و جدا از هم تایپ می شوند مانند تصویر زیر شاید به دنبال راه حل های مختلفی نیز گشته باشید که هیچکدام از آن ها کارگشاه نبوده اند. در این مطلب از سایت ما قصد داریم تا با چند ترفند بسیار ساده مشکل تایپ فارسی را در این گونه فایل های لایه باز برطرف کنیم. پس در ادامه بحث با همراه باشید.

نکته : اگر برای اولین بار است که اقدام به نصب نرم افزار فتوشاپ کرده اید و به طور کلی در تایپ تمامی متون فارسی دچار مشکل هستید بهتر است این مطلب را مطالعه فرمائید.

رفع مشکل تایپ فارسی

چرا این مشکل به وجود می آید؟

شاید این سوال نیز در ذهن شما هم باشد که اصلا چرا این مشکل به وجود می آید؟ خب جواب این سوال بسیار ساده است. همانطور که گفته شد این فایل ها طراحان آن افراد خارجی هستند پس بدون شک از فتوشاپ نسخه های مربوط به زبان خود استفاده می کنند و از نسخه های خاورمیانه یا فتوشاپی که تنظیمات خاورمیانه آن انجام نشده است استفاده می کنند پس این مشکل کمی منطقی به نظر می رسد. اگر شما هم برای اولین بار از نرم افزار فتوشاپ استفاده کرده باشید و تنظیمات آن را که در این مطلب هم درباره آن بحث کرده ایم انجام نداده باشید قطعا با این مشکل روبرو شده اید. پس اگر برای اولین بار است که نرم افزار فتوشاپ را در سیستم خود نصب کرده اید بد نیست که برای شروع این مطلب را مطالعه فرمائید.

راه حل برطرف کردن مشکل تایپ فارسی

بهترین و ساده ترین راه :

بهترین و ساده ترین راه این است که فایل یا طرح لایه باز خود را در نرم افزار فتوشاپ باز کنید و بدون اینکه تغییری در آن ایجاد کنید از منوی File بر روی گزینه Save کلیک کنید تا این فایل با تنظیمات فتوشاپ شما ذخیره گردد. پس از ذخیره کردن فایل آن را ببندید و مجدد آن را اجرا کنید خواهید دید که بدون مشکل می توانید متون فارسی را تایپ کنید فقط دقت داشته باشید متون انگلیسی را نمی توانید فارسی کنید پس لایه ای را که به صورت انگلیسی تایپ شده است را حذف و متن فارسی خود را ایجاد کنید. اگر اشتباها بر روی متون انگلیسی کلیک کردید و دیدید که این ترفند جوابگو نیست نرم افزار فتوشاپ را ببندید و مجدد آن را اجرا کرده و راه حل را دوباره امتحان کنید. فقط در اجرای مجدد دیگر بر روی متون انگلیسی کلیک نکنید.

راه حل دوم :

و اما راه حل دوم این است که طبق مشخصات فایلی که در اختیار دارید از جمله سایز و ابعاد ، رزولوشن و مد تصویر یک سند جدید ایجاد کنید و تمام لایه های فایل خود را مانند تصویر زیر انتخاب و با استفاده از درگ کردن به سند جدیدی که ساخته اید انتقال دهید در این روش هم خواهید دید که بدون مشکل می توانید متون فارسی را تایپ کنید فقط مانند مرحله قبل دقت داشته باشید که نمی توانید متون انگلیسی را به فارسی تبدیل کنید پس لایه های انگلیسی را حذف و متون خود را جایگزین آن ها کنید.

رفع مشکل تایپ فارسی

راه حل سوم :

و اما راه حل سوم هم این است که بدون اینکه تغییری در فایل و یا طرح خود ایجاد کنید در یک سند دیگر متن خود را تایپ کرده سپس با استفاده از Copy و Paste و یا درگ کردن متن فارسی را به طرح خود انتقال دهید. فقط ناگفته نماند که در این روش می توانید بر روی همان متون انگلیسی متن فارسی را قرار دهید و نیازی به حذف لایه انگلیسی نیست.

رفع مشکل تایپ فارسی

امیدواریم این آموزش مورد استفاده و رضایت شما دوستان قرار گرفته باشد چنانچه شما از روش دیگری استفاده می کنید برای ما ارسال کنید تا به ادامه همین مطلب اضافه کنیم.