تصاویر کلیپ آرت با بک گراند و پس زمینه تیره یا مشکی

شاید تا به حال با تصاویر کلیپ آرت زیادی رو به رو شده اید که بک گراند و پس زمینه آن ها تیره و یا مشکی باشد اما با وجود اینکه برای طراحی تصاویر خود به آن ها بسیار نیاز داشته اید به دلیل نداشتن اطلاع کافی از نحوه استفاده این گونه تصاویر به کل بی خیال آن ها شده اید و بیش تر به دنبال تصاویری رفته اید که فرمت آن ها png و بدون بک گراند یا پس زمینه باشند. ولی اگر بدانید که تا چه حد استفاده از این نوع تصاویر آسان و راحت است شاید دیگر به دنبال تصاویر بدون پس زمینه نروید و کار با این کلیپ آرت ها را به تصاویر png ترجیح دهید مگر در موارد خاص. از این نوع تصاویر که به تصاویر پوششی یا به لاتین Overlay معروفند در سایت پی اس دی فا نیز بسیار زیاد می باشند و شاید تا به حال با آن ها مواجه شده باشید. خب بیشتر از این سر شما عزیزان را درد نمی آورم و بدون توضیحات اضافه به نحوه استفاده از اینگونه تصاویر در نرم افزار فتوشاپ می پردازیم.

آموزش استفاده از تصاویر کلیپ آرت با بک گراند و پس زمینه تیره یا مشکی

  • قبل از هر چیز برای استفاده از این نوع تصاویر کلیپ آرت به نرم افزار فتوشاپ نیاز داریم اگر فتوشاپ در سیستم شما نصب نیست آن را نصب کنید.
  • حال تصویری را که قصد دارید با استفاده از این تصاویر کلیپ آرت افکت دهید وارد برنامه کنید. در این جا ما از تصویری که در بالای همین مطلب مشاهده می کنید استفاده کرده ایم. (جهت تمرین ، فایل های این آموزش را از قسمت دریافت فایل همین صفحه می توانید دانلود کنید).
  • اینک تصویر کلیپ آرتی که بک گراند آن تیره است را بر روی لایه تصویر خود قرار داده و سایز آن را تنظیم کنید. تصویر زیر …

آموزش استفاده از تصاویر کلیپ آرت با بک گراند و پس زمینه تیره یا مشکی

  • حالا مانند تصویر زیر Blending Mode لایه کلیپ آرت خود را بر روی Screen قرار دهید. به همین راحتی … (بد نیست سایر مدها را هم تست کنید شاید نتیجه بهتری حاصل شد)

آموزش استفاده از تصاویر کلیپ آرت با بک گراند و پس زمینه تیره یا مشکی

  • اگر می خواهید شفافیت کلیپ آرت خود را کم کنید می توانید میزان Opacity این لایه را تغییر دهید. همچنین اگر می خواهید قسمت هایی از کلیپ آرت خود را پاک یا حذف کنید مانند تصویر زیر بر روی لایه کلیپ آرت یک ماسک قرار دهید سپس ابزار قلمو را انتخاب و رنگ آن را به مشکی تغییر داده سپس بر روی لایه ماسک بکشید.(قسمت هایی را که می خواهید حذف شود)

آموزش استفاده از تصاویر کلیپ آرت با بک گراند و پس زمینه تیره یا مشکی

امیدواریم این آموزش مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد. چنانچه سوال و یا ابهامی در این زمینه دارید می توانید از این قسمت با ما یا سایر کاربران در ارتباط باشید.