بزرگ کردن اندازه چشم ها در فتوشاپ با اکشن Big Eyes

بزرگ کردن اندازه چشم ها در فتوشاپ

بزرگ کردن اندازه چشم ها در فتوشاپ

در این مطلب شاهد اکشن فوق العاده زیبای بزرگ کردن اندازه چشم ها در فتوشاپ می باشید. توسط این اکشن که با فرمت atn در سایت قرار داده شده است قادر خواهید بود اندازه و سایز چشم ها را در تصاویر خود تغییر داده و آن ها را کمی از حالت عادی بزرگ تر جلوه دهید. کار با این اکشن نسبت به سایر اکشن هایی که در سایت منتشر شده است کمی متفاوت تر و دشوارتر است البته نگران این موضوع نباشید آن قدرها هم مشکل نیست فقط کافی است کار با ابزارهای Select کردن را به یاد داشته باشید. خب سر شما دوستان را بیش تر از این به درد نمی آورم و بدون توضیحات بیش تر به سراغ آموزش استفاده از این اکشن می پردازیم پس در ادامه بحث با ما همراه باشید.

آموزش استفاده از اکشن بزرگ کردن اندازه چشم ها در فتوشاپ

 • قبل از هر چیز فایل فشرده را از قسمت دریافت فایل همین مطلب دانلود کرده و آن را توسط نرم افزار Winrar از حالت فشرده خارج کنید.
 • حال در پوشه Big Eyes یک فایل اکشن با فرمت atn وجود دارد که باید آن را در نرم افزار فتوشاپ نصب کنید. چنانچه با نصب اکشن و یا کار با آن ها در فتوشاپ مشکل دارید لطفا این مطلب را مطالعه فرمائید.
 • خب فعلا با اکشن کاری نداریم. تصویری را که تمایل دارید سایز چشم های آن را تغییر دهید را وارد برنامه کنید. (لایه تصویر شما باید یک لایه Background باشد. همچنین مد تصویر آن هم باید RGB Color/8 Bit باشد).
 • یک لایه در بالای لایه Background ایجاد کنید و نام آن را left بگذارید. (دقت داشته باشید در تمام مراحل آموزش از حروف کوچک استفاده کنید و Caps Lock کیبورد شما هم خاموش باشد).
 • در این آموزش ما به 6 لایه نیاز داریم که طبق مراحل زیر آن ها را ایجاد می کنیم.
 • با استفاده از ابزار Elliptical Marquee Tool محدوده اطراف چشم سمت چپ را انتخاب کرده و از آن یک کپی تهیه کنید و با استفاده از از کلیدهای ترکیبی Ctrl + V آن را در لایه left پیست کنید. (البته ما در این آموزش از ابزار Pen استفاده کرده ایم و به شما هم پیشنهاد می کنیم از این ابزار استفاده کنید و سعی کنید کار با این ابزار را یاد بگیرید). تصویر زیر …

بزرگ کردن اندازه چشم ها در فتوشاپ

 • یک لایه جدید ایجاد کنید و نام آن را right قرار دهید همانند مرحله قبل همان کار را برای چشم سمت راست نیز انجام دهید. مانند تصویر زیر …

بزرگ کردن اندازه چشم ها در فتوشاپ

 • یک لایه دیگر ایجاد کنید و نام آن را right sclera قرار دهید. با استفاده از ابزار Quick Selection محدوده سفید رنگ چشم (صلبیه چپ) لایه Background را انتخاب کرده و از آن کپی تهیه کنید سپس در این لایه پیست کنید.

بزرگ کردن اندازه چشم ها در فتوشاپ

 • طبق مرحله قبل همین کار را برای چشم سمت چپ نیز انجام دهید و نام لایه آن را left sclera قرار دهید.

بزرگ کردن اندازه چشم ها در فتوشاپ

 • خب بریم سراغ لایه پنجم . بدون معطلی یک لایه جدید ساخته و نام آن را right iris بگذارید. حال باید از عنبیه تصویر کپی تهیه کنیم. ابزار Quick Selection را انتخاب کرده و از عنبیه سمت راست کپی بگیرید و در آخر در این لایه پیست کنید.

بزرگ کردن اندازه چشم ها در فتوشاپ

 • لایه ششم و آخرین لایه خب آن را بسازید و نامش را left iris بگذارید. طبق مرحله قبل برای عنبیه سمت چپ نیز همان کار را انجام دهید. اگر تا اینجای کار را درست انجام داده باشید پنل لایه های شما باید مثل شکل زیر باشد. اگر این طور نیست آن را ویرایش کنید.

بزرگ کردن اندازه چشم ها در فتوشاپ

 • خسته نباشید سختی کار تا همین جا بود ادامه کار دیگر بر عهده اکشن است. اگر پنل اکشن های شما باز نیست از منوی Window بر روی گزینه Actions کلیک کنید تا این پنجره نمایان شود. پس از باز شدن پنل اکشن ها به دنبال پوشه Big Eyes که در اولین مرحله آن را نصب کردید بگردید. در این پوشه دو اکشن با نام های 1 و 2 وجو دارد که هر کدام به نسبت معینی سایز چشم ها را تغییر می دهد. در حالی که لایه left iris در حالت انتخاب قرار دارد یکی از اکشن ها را انتخاب کرده و در نهایت بر روی آیکون Play زیر پنل اکشن ها کلیک کنید تا اکشن فعال شود. کمی صبر کنید تا کار اکشن به اتمام رسد.

بزرگ کردن اندازه چشم ها در فتوشاپ

 • اگر کار را به درستی انجام داده باشید پس از اتمام کار اکشن خواهید دید که چشم های تصویر شما بزرگ تر از قبل شده است حال می توانید از قسمت پنل لایه ها تصویر به دست آمده خود را ویرایش کنید و آن را مطابق میل خود تغییر دهید. به عنوان مثال می توانید رنگ چشم ها ، نوع چشم ، رنگ و گرادینت های تصویر و … را ویرایش کنید.

چند نکته :

 • برای بهتر جلوه دادن چشم های تصویر خود سعی کنید از ابزار Pen برای انتخاب قسمت های مختلف تصویر استفاده کنید. همانطور که در اول این آموزش هم گفته شد ما در این آموزش از ابزار Pen استفاده کرده ایم.
 • جهت راحتی و درک بهتر شما از این آموزش فایل psd تکمیل شده این آموزش و همچنین فایل psd هر 6 لایه ساخته شده را در فایل فشرده قرار داده ایم که از آن ها نیز می توانید استفاده کنید.
 • چنانچه سوال و یا ابهامی در استفاده از این اکشن داشتید می توانید از این قسمت با ما در ارتباط باشید.

جزئیات بیش تر :

 • کیفیت بالای اکشن
 • فرمت atn و psd
 • قابل استفاده در نرم افزار فتوشاپ
 • تست شده بر روی فتوشاپ نسخه CS6
 • به همراه فایل psd تکمیل شده آموزش و 6 لایه ساخته شده و همچنین فایل jpg راهنمای تصویری

قالب آماده تبدیل عکس و تصاویر به نقاشی هنری آبرنگی در فتوشاپ

تبدیل عکس و تصاویر به نقاشی هنری در این پست شاهد قالب آماده تبدیل عکس و [...]

20 پترن لایه باز گل و میوه انتزاعی گرمسیری در طرح و سبک آبرنگی با فرمت PSD برای فتوشاپ

پترن لایه باز گل و میوه گرمسیری در این مطلب شاهد مجموعه 20 پترن لایه باز [...]

قاب و فریم انتزاعی و فشن عکس و تصاویر آتلیه و عکاسی برای ساخت آلبوم دیجیتال

قاب و فریم انتزاعی و فشن عکس و تصاویر قاب و فریم انتزاعی و فشن [...]

وکتور سربرگ شرکتی و اداری لایه باز eps قابل ویرایش در ایلاستریتور

طرح وکتور سربرگ شرکتی و اداری وکتور سربرگ شرکتی و اداری لایه باز eps یک [...]

دیدگاهتان را بنویسید