فونت انتظار ظهور نسخه 2.0.1

فونت انتظار ظهور

فونت انتظار ظهور

در این مطلب شاهد پک کامل فونت فارسی انتظار ظهور نسخه 2.0.1 مناسب برای طراحی و گرافیک می باشید. این مجموعه شامل 18 فونت از خانواده فونت انتظار می باشد که با فرمت ttf در سایت بارگذاری شده اند. پس از نصب این مجموعه فونت در پوشه فونت های سیستم ، می توانید از آن ها به طور مستقیم در تمام نرم افزارهای گرافیکی و ویرایشگر متن از جمله نرم افزار فتوشاپ ، مجموعه نرم افزار آفیس و … استفاده کنید. از مجموعه فونت انتظار می توان در طراحی انواع بنر ، پوستر ، تراکت ، بروشور و … استفاده کرد. پیشنهاد می شود از این فونت فقط در عنوان و تیتر پروژه های خود استفاده کنید تا زیبایی خود را بهتر جلوه دهد. در زیر به توضیحاتی که در رابطه با این فونت توسط سازنده آن نقل شده است توجه فرمائید.
نکته : پس از نصب فونت برای استفاده از آن در نرم افزار مورد نظر از بین فونت های نصب شده کلمه A EntezareZohoor را جستجو کنید.

توضیحات سازنده فونت انتظار ظهور

پس از استقبال کم نظیر از نسخه قبلی فونت انتظار، مرکز جمع آوری و نشر پیشنهادات فرهنگی مجموعه با ارزش نسخه شماره 2.0.1 فونت طراحی انتظار را این بار در قالب 7 فونت تخصصی طراحی پوستر به رایگان منتشر کرد.
فونت انتظار شاید بدون اغراق زیباترین فونت رسمی است که در طراحی پوستر ، بنر ، تراکت و … کاربرد دارد و شاید کمتر گرافیست و طراحی باشد که خصوصاً با نسخه جدید این فونت آشنا شود و از آن استقبال نکرده و به زیبایی خاص فونت انتظار در طراحی پوستر نسبت به سایر فونت های رسمی معترف نباشد.

پایگاه http://www.karhayefarhangi.ir اعلام کرد: نسخه اول فونت انتظار ظرف کمتر از 2 ماه به رکورد تقریبی ده ها هزار دانلود رسیده و ظرف همین مدت کوتاه در بیش از صد و هشتاد هزار صفحه در سطح اینترنت گسترش یافته که این امر باعث شده حتی در پوستر های نصب شده روی دیوار یک شهرستان کوچک یا در تلویزیون هم این فونت به چشم بخورد. زیبایی غیر قابل انکار فونت طراحی انتظار و استقبال فوق العاده ، آن را از هر تعریفی بی نیاز می سازد.

جهت داشتن طرحی زیبا با فونت انتظار رعایت سه نکته ضروریست

نکته اول

اینکه باید توجه داشت که فونت انتظار به دلیل اینکه ویژه طراحی پوستر طراحی شده ، مناسب استفاده در درج عنوان ، تیتر یا جملات کوتاه می باشد. به عبارتی دیگر هر چه متن مورد استفاده فونت انتظار کوتاه تر باشد متن زیبا تری خواهید داشت، مثلا نوشتن نام کتاب روی جلد آن یا نوشتن عنوان فلان همایش یا یادواره روی بنر یا تراکت یا درج هر عنوان اصلی در طراحی پوستر ، تراکت و …  و یا استفاده در سایر جملات کوتاه دیگر لذا نباید فونت ویژه طراحی پوستر را همانند سایر فونت ها در متن های طولانی استفاده کرد که اثر منفی در زیبایی متن خواهد داشت. پس تخصصی کار کنید و فونت ویژه طراحی پوستر را فقط در درج عنوان یا سایر عناوین اصلی استفاده کنید تا از زیبایی قابل تحسین فونت طراحی انتظار بهره مند شوید. البته این قید مطلق نیست. استفاده از فونت انتظار برای عنوان و فونت یکان بولد برای متن ها ترکیب مناسبی در طراحی پوستر است.

نکته دوم

اینکه جهت زیبایی بیش تر متن می توانید از حروف زینتی مثل حرف ی کشیده که با کلید حرف ( ء همزه ) تایپ می شود و یا حرف زینتی ( ـه ) که به وسیله shift + Z تایپ می شود استفاده نمایید ولی نکته مهم در مورد حروف تزیینی، هرچه کمتر استفاده کردن آن ها در یک جمله یا یک عنوان است. مثلا اگر در متن عنوانی که قرار است با فونت انتظار تایپ کنید ، 3 حرف ی آخر وجود دارد فقط یکی از آن ها را به وسیله دکمه حرف ( ء همزه ) به صورت کشیده و زینتی تایپ نمایید. چون حفظ تعادل و عدم زیاده روی در استفاده از حروف تزیینی مثل ی کشیده و … نیز بهترین نتیجه را در زیبایی متن خواهد داشت. مجموعه فونت انتظار مشتمل بر 18 فونت که مربوط به حالت های مختلف (فاصله..)  6 فونت اصلی می باشد.

نکته سوم

اینکه برای استفاده بدون عیب و نقص فونت انتظار در نرم افزار فتوشاپ ، دقت کنید که حتما در هنگام تایپ در قسمت  anti-aliasing method گزینه strong  فعال باشد. در غیر این صورت در فونت شماره 5 انتظار ظهور ، فواصل بین حروف آشکار خواهند شد.

جزئیات بیش تر :

  • نام فونت (به انگلیسی) : A EntezareZohoor
  • وزن : Regular
  • شامل 18 فایل
  • فرمت : ttf
  • طراحی و اجرا : karhayefarhangi.com
  • بیس فونت : B Zar Bold
  • سال انتشار : 1390
  • ورژن یا شماره ویرایش : 2.0.1
  • کاربرد : صفحه آرایی , عناوین سینما و تلویزیون , نشر رومیزی
  • زبان : فارسی

طرح وکتور قالب لایه باز سرتیفیکیت و لوح تقدیر حرفه ای برای ایلاستریتور

قالب لایه باز سرتیفیکیت و لوح تقدیر در این مطلب شاهد مجموعه طرح وکتور قالب لایه باز سرتیفیکیت و لوح تقدیر حرفه ای مناسب جهت استفاده و ویرایش در نرم افزار ایلاستریتور می باشید. این...

14 موکاپ هودی زیپ دار گیلدن 18600B

موکاپ هودی زیپ دار موکاپ هودی زیپ دار گیلدن 18600B مجموعه‌ای فوق العاده زیبا و با کیفیت از 14 قالب لایه باز است که در حالت‌های مختلف و از نمای بالا تصویر برداری شده‌اند و...

38 طرح آبرنگی سگ فانتزی + پترن، قاب و فریم و …

طرح آبرنگی سگ فانتزی طرح آبرنگی سگ فانتزی مجموعه‌ای زیبا و با کیفیت از 38 تصویر کلیپ آرت انواع سگ به همراه قاب و فریم، پترن، عناصر و آبجکت‌های طراحی است که به صورت دست...

فونت پیوسته و سرهم انگلیسی Netherfield

فونت پیوسته و سرهم انگلیسی فونت پیوسته و سرهم انگلیسی Netherfield یک فونت دست نویس ظریف و روان است که می‌توانید در طراحی انواع کارت تبریک و کارت عروسی از آن استفاده کنید. فونت Netherfield...

دیدگاهتان را بنویسید