متمایز شدن هر برندی نسبت به رقبای خود می تواند جهشی بزرگ در رشد هر کسب و کاری باشد. این فرایند که در اصلاح مربوط به برندسازی هر سازمانی می باشد با عوامل گوناگونی مانند قیمت گذاری مناسب بر روی محصولات، احساس خوشایند خرید از برند، تداعیات برند و … صورت می گیرد.

در این مقاله ما قصد داریم به موارد مهمی اشاره کنیم که با رعایت آن می توانید  برند خود را نسبت به رقبا و برای مخاطبان خودتان متمایز سازید.

احساس خوشایند خرید

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا مشتریان باید از شما خرید نمایند؟ و بعد از خرید چگونه از محصول و خدمات شما حس خوبی دریافت کنند؟

یکی از مهم ترین ارکان هایی که باعث می شود مخاطبان از شما خرید نمایند، ایجاد حس خوشایند خرید است. این موضوع به قدری حائز اهمیت است که بارها دیده ایم حتی با وجود قیمت های بسیار بالای برخی از مطرح ترین برندها، فروش آنها به مراتب بالاتر از سایرین است.

زمانی که مخاطب شما حس خوبی از برند شما بگیرد، هزینه ای که شما برای محصول و خدمات خود تعیین کرده اید را پرداخت می کند. به عنوان مثال گوشی های شرکت اپل با اینکه قیمت بالاتری نسبت به سایر شرکت ها دارد، اما با این وجود تعداد فروش بالایی را نیز در کارنامه خود ثبت می کند.

در حالت کلی داشتن حس خوشایند بعد از خرید یکی از مهم ترین نکته هایی است که باید سعی کنید در کسب و کار خود رعایت کنید.

قیمت مناسب

خواه یا ناخواه، قیمت یکی از مهم ترین فاکتورها برای انتخاب مشتریان برای خرید می باشد. البته به این معنی نیست که شما قیمت خدمات یا محصولتان را کاهش دهید. اتفاقا ما بر این عقیده ایم که اگر محصول شما ارزشمند است باید به مقدار واقعی آن قیمت گذاری شود.

به عنوان مثال هیچگاه نمی توان دو مشاور کسب و کار که یکی در ابتدای کار است و دیگری چندین سال تجربه درخشان در این زمینه داشته است را با یکدیگر مقایسه کرد. پس مسلما در همه جا قیمت پایین دلیلی بر رقابتی بودن کار نیست.

این را بخاطر بسپارید که اگر خدمات حرفه ای تر و بهتری را برای بازار ارائه کنید، می توانید قیمت های خود را نیز بالاتر ببرید.

تبلیغات؛ نقش کلیدی هر کسب و کاری

چگونه برند خود را متمایز کنیم ؟

از تبلیغات برای کسب و کار خود هراس نداشته باشید و مطمئن باشید هر چقدر که این بخش را به خوبی انجام دهید، سرمایه های بسیار بالاتری را دریافت خواهید کرد. سعی کنید تبلیغات خود را به بهترین حالت خود نمایش دهید.

از موشن گرافی ، تیزرهای تبلیغاتی، تبلیغات در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و… حتما استفاده کنید. بگذارید مخاطب شما را در رسانه های مختلف ببیند و به این نتیجه برسد که برند شما برای او خاص و تاثیر گذار است.

استفاده از موشن گرافی برای معرفی کسب و کار، یکی از بهترین گزینه های تبلیغاتی برای معرفی است. بسترهایی مثل تبلیغات گوگل نیز می توانند تاثیر به سزایی در برندسازی و فروش شما داشته باشند.

هویت بصری؛ تصویر مخاطب از شما

یکی از مهم ترین نکته هایی که در بازاریابی و برندینگ باید به آن توجه کنید، ارائه یک پکیج زیبا و تاثیر گذار بر روی ذهن مخاطبان است. چیزی که از آن به عنوان هویت برند شما یاد می شود.

به عنوان مثال شما بدون داشتن یک لوگوی مناسب نمی توانید تبلیغات درستی داشته باشید. بزرگ ترین شرکت ها و مجموعه ها هم زمانی که می خواهند بر ذهن مخاطبان خود نقش ببندند، یک تصویر ذهنی از خود در ذهن مخاطب به جای می گذارند.

در اکثر مواقع این تصویر، لوگوی آن شرکت و مجموعه است. تاثیر یک لوگوی خوب و تاثیر گذار نیز بر روی مخاطب بسیار بالاست. بخاطر همین موضوع است که همیشه تاکید می کنیم برای سفارش طراحی لوگو، دقت کافی را به خرج دهید و تنها با آژانس های مورد اعتماد وارد مذاکره شوید.

برای اینکه سفارش طراحی لوگو و یا هویت بصری می دهید، به نمونه کارها و تخصص آژانس های مارکتینگ توجه کافی داشه باشید.

بسته بندی محصولات

فرقی نمی کند در حال ارائه محصول فیزیکی هستید یا خدمات، در هر صورت باید مخاطب از آنچه دریافت می کند احساس رضایت کند. بسته بندی محصول یکی از جاهایی است که می تواند حس خاص بودن را به مخاطب انتقال دهد. طراحی بسته بندی محصولات شما باید به گونه ای باشد که مخاطبان را جذب خود کند.

هر مخاطب، یک ارزش

برای مخاطب خود ارزش قائل باشید و درک کنید که هرکدام چه انتظار از شما دارند. برای خود جامعه آماری درست کنید و به نیازهای مخاطبان خود پاسخ دهید. اگر بتوانید نیاز مشتریانتان را به بهترین حالت برطرف کنید، مشتری به برند شما وفادار خواهد ماند.

ثبت یک برند ارزشمند

ثبت یک برند ارزشمند

برند خود را ثبت کنید. در برخی از مشاغل موجود، ثبت برند ، می تواند قوت قلبی برای مشتریانی باشد که می خواهند قراردادهای بزرگ با شما ببندند. ثبت برند و لوگو باعث می شود تا حس اعتماد بیشتر بین شما و جامعه مشتریانتان شکل بگیرد.

برند شما باید ارزش های ویژه ای را به مخاطبتان انتقال دهد. پس به دنبال ایده هایی باشید که نسبت به رقبا امتیاز بیشتری را در بازار بدست آورید.

خلق ارزش در برندسازی

کسانی که خلق ارزش برای مردم کرده اند، توانسته اند نبض بازار را در دست بگیرند. زمانی اپل با گوشی های آیفون خود این کار را کرد یا شرکت تسلا با خودروهای برقی اش تحولی در صنعت ماشین سازی ایجاد کرد. برندهایی که به سرعت رشد کردند و در بین مردم از محبوبیت قابل توجهی برخوردار شدند.

شما نیز باید به دنبال خلق کردن ارزش برای مردم باشید. ارزشی که بتواند کاری را برای مردم آسوده تر سازد و یا مشکلی از مشکلات آنهارا حل کند.

در نهایت امیدواریم با رعایت نکته های بالا بتوانید یک برند متمایز برای خود ایجاد کنید. حس خوب مخاطب در استفاده محصولات و خدمات شما مهم ترین چیزی است که شما را نسبت به دیگران متمایز خواهد کرد. به دنبال برتری های مطلق خودتان باشید.