ZXP Installer نرم افزاری است که توسط آن می‌توان پلاگین و افزونه‌های فتوشاپ و سایر نرم‌افزارهای ادوبی که با فرمت ZXP می‌باشند را به راحتی نصب و از آن‌ها استفاده کرد. همانطور که شاید خیلی از شما بدانید شرکت بزرگ ادوبی نرم افزار Adobe Extension Manager که برای نصب پلاگین‌های ادوبی استفاده می‌شد را از نسخه های CC 2014 به بعد منتشر نکرد. حال در این مطلب ما تصمیم گرفتیم تا نرم‌افزاری را تحت عنوان ZXP Installer به شما دوستان معرفی کنیم تا توسط آن بتوانید پلاگین و افزونه‌های خود را به راحتی هر چه تمام نصب و از آن‌ها استفاده کنید.

پس بدون معطلی نرم افزار را از قسمت دریافت فایل همین صفحه دانلود و در سیستم خود نصب کنید. پس از نصب، نرم‌افزار را اجرا و فایل پلاگین خود را که با فرمت ZXP هست را داخل برنامه رها کنید. کمی صبر کنید تا با پیام Your extension has been installed رو به رو شوید. خب پلاگین شما بدون خطا نصب شد حال می‌توانید از آن در نرم افزار مربوطه استفاده کنید.

نکته : برای استفاده از پلاگین‌های نصب شده در نرم افزار فتوشاپ از منوی برنامه به مسیر Window > Extension مراجعه کنید.

توجه : این نرم‌افزار برای نصب پلاگین در نسخه‌های CC ادوبی کاربرد دارد پس برای نصب پلاگین در نسخه‌های CS می‌توانید از نرم‌افزار Adobe Extension Manager خود شرکت ادوبی استفاده کنید.