آموزش تصویری نحوه ایجاد متن سه بعدی در فتوشاپ + آموزش ساخت موکاپ متن سه بعدی

نحوه ایجاد متن سه بعدی

نحوه ایجاد متن سه بعدی در فتوشاپ

در این آموزش با نحوه ایجاد متن سه بعدی و استایل دادن به آن در نرم افزار فتوشاپ آشنا خواهید شد. همچنین در این آموزش با ایجاد موکاپ متن سه بعدی و کار با آن نیز آشنایی پیدا خواهید کرد. فایل هایی که برای انجام این آموزش مورد نیاز است در فایل فشرده موجود می باشد که از آن ها می توانید جهت تمرین استفاده نمائید. در ضمن فایل PSD تکمیل شده آموزش را نیز برای شما در فایل فشرده قرار داده ایم تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

فایل های مورد نیاز جهت تمرین

  • فایل بک گراند با بافت پوست یا چرم
  • فونت لاتین پرندگان خشمگین Angry Birds

مرحله اول :

فایل Background (موجود در فایل Zip) را در محیط فتوشاپ باز کنید. سپس ابزار تایپ را انتخاب کرده و با استفاده از فونت Angry Birds یک متن به دلخواه ایجاد کنید. نام این لایه را psdfa قرار دهید.

نحوه ایجاد متن سه بعدی

مرحله دوم :

ایجاد و ساخت اکشن جهت افزایش سرعت و عملکرد

از منوی Window > Actions وارد پنل اکشن ها شده سپس از قسمت پایین پنل بر روی آیکون پوشه کلیک کنید (Create new set) .

نحوه ایجاد متن سه بعدی

در پنجره New Set نام را 3D Text قرار دهید.

نحوه ایجاد متن سه بعدی

حالا پوشه جدیدی که ساختید را در حالت انتخاب قرار دهید و از قسمت پایین پنل بر روی آیکون ساخت اکشن جدید کلیک کنید.

نحوه ایجاد متن سه بعدی

در پنجره باز شده نام اکشن را 3D UP بگذارید و از قسمت Function Key کلید F12 را انتخاب کنید و در آخر بر روی دکمه Record کلیک کنید.

نحوه ایجاد متن سه بعدی

نحوه ایجاد متن سه بعدی

مرحله سوم :

لایه psdfa را در حالت انتخاب قرار دهید . حال کلید های ترکیبی Ctrl + j را همزمان فشار دهید تا از لایه psdfa یک کپی گرفته شود. همین طور که لایه psdfa copy در حالت انتخاب قرار دارد کلید فلش رو به بالا بر روی صفحه کلید (Arrow Up) را یک بار فشار دهید تا لایه  psdfa copy به اندازه 1 پیکسل به سمت بالا حرکت کند. بعد از این کار بر روی دکمه Stop در پایین پنل اکشن ها کلیک کنید تا اکشن شما ذخیره شود. تا اینجای کار پنل اکشن و لایه های شما باید مانند تصویر زیر باشد.

نحوه ایجاد متن سه بعدی

مرحله چهارم :

استایل دادن به لایه psdfa

در این مرحله لایه psdfa copy که قبلا ایجاد کرده اید را حذف کنید. حال بر روی لایه psdfa راست کلیک کرده و گزینه Convert to Smart Object را انتخاب کنید تا لایه شما به یک لایه هوشمند تبدیل شود. در ادامه خواهیم گفت چرا این لایه را به یک لایه Smart Object تبدیل می کنیم.

نحوه ایجاد متن سه بعدی

برای استایل دادن به لایه psdfa بر روی آن دابل کلیک کنید و یا اینکه بر روی لایه راست کلیک کرده سپس گزینه Blending Options را انتخاب کنید تا پنجره Layer Style باز شود. طبق تصاویر زیر شروع به استایل دادن لایه کنید. تا به نتیجه مورد نظر برسید. برای گرادینت از کد رنگ 518351# و 1A401A# استفاده کنید.

نحوه ایجاد متن سه بعدی

نحوه ایجاد متن سه بعدی

استایل دادن این قست تمام شد تا اینجای کار تصویر شما باید مانند شکل زیر باشد.

نحوه ایجاد متن سه بعدی

مرحله پنجم :

اجرا کردن اکشن

در این مرحله با استفاده از اکشنی که در مراحل قبل ایجاد کردید و با استفاده از کلید F12 که برای آن تعریف کردیم اکشن را بر روی لایه اعمال می کنیم. پس بدین منظور 30 بار کلید F12 را فشار دهید تا تصویر شما مانند شکل زیر شود.

نحوه ایجاد متن سه بعدی

مرحله ششم :

استایل دادن به آخرین لایه

در این مرحله برای اینکه به متن ایجاد شده خود جلوه بدهید بر روی لایه psdfa copy 30 دابل کلیک کنید تا پنجره Layer Style باز شود. پس از باز شدن پنجره استایل ها مانند تصاویر زیر شروع به استایل دادن متن خود کنید. برای گرادینت از کد رنگ 6DC96D# و 1B421B# استفاده کنید.

نحوه ایجاد متن سه بعدی

نحوه ایجاد متن سه بعدی

نحوه ایجاد متن سه بعدی

نحوه ایجاد متن سه بعدی

دوستان خسته نباشید کار تمام است پس از استایل دادن به متن خود تصویر شما باید مانند شکل زیر باشد. البته می توانید با کمی دستکاری کردن استایل ها ، استفاده از فونت های دیگر و یا استایل های آماده تصاویر و افکت های بهتری بسازید در اینجا ما فقط با اصول کار آشنا شدیم. ناگفته نماند شما در این مطلب با روش ایجاد موکاپ متن سه بعدی نیز آشنا شدید.

نحوه ایجاد متن سه بعدی

اگر فراموش نکرده باشد در مراحل قبل لایه psdfa را به یک لایه Smart Objects تبدیل کردیم و قرار شد توضیح دهیم چرا این کار را انجام دادیم. همانطور که گفتیم شما در اینجا با ساخت موکاپ متن سه بعدی آشنا شدید. حالا خاصیت موکاپ ها چیست؟ خاصیت یک موکاپ این است که به شما این امکان را می دهد متن و یا تصاویر خود را جایگزین این قالب کنید بدون اینکه بخواهید طراحی خاصی انجام دهید. در اینجا نیز ما یک موکاپ ساخته ایم و بدون اینکه بخواهیم مراحل قبل را دوباره طی کنیم خیلی راحت و با چند کلیک می توانیم متونی دیگر و یا تصاویر دیگری را وارد این قالب کنیم. برای این کار کافیست بر روی آخرین لایه که همان لایه psdfa copy 30 است دابل کلیک کنید تا این لایه Smart Object در یک پنجره جدید باز شود (بر روی Smart Objects Tumbnail دابل کلیک کنید).

نحوه ایجاد متن سه بعدی

در پنجره جدید متن جدید خود را تایپ کنید و اگر تمایل دارید فونت آن را عوض کنید همچنین می توانید از یک شیپ یا شکل نیز استفاده کنید. بعد از انجام این کار از منوی اصلی گزینه File سپس Save را کلیک کنید تا متن جدید شما ذخیره گردد. حال این پنجره را ببندید و به پنجره قبل باز گردید. تصویری که مشاهده می کنید با همان استایل ولی با متن و فونتی دیگر است.

نحوه ایجاد متن سه بعدی

نحوه ایجاد متن سه بعدی

نحوه ایجاد متن سه بعدی

این آموزش نیز همین جا به پایان رسید. امیدواریم از آن لذت برده باشید. چنانچه در رابطه با این آموزش مشکل و یا ابهامی دارید می توانید از قسمت پاسخ دهید همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

طرح وکتور انگور با برگ لایه باز EPS برای طراحی

طرح وکتور انگور وکتور انگور با برگ لایه باز مجموعه‌ای از 4 طرح آماده است [...]

کلیپ آرت حروف و اعداد انگلیسی گلدار وینتج به صورت Transparent

کلیپ آرت حروف و اعداد انگلیسی گلدار در این مطلب شاهد مجموعه تصاویر کلیپ آرت [...]

افکت متن باستانی ، قدیمی و کلاسیک به صورت لایه باز برای فتوشاپ

افکت متن باستانی ، قدیمی و کلاسیک در این مطلب شاهد مجموعه افکت متن باستانی [...]

35 افکت نور خورشید بر روی تصاویر با کیفیت بالا برای فتوشاپ

افکت نور خورشید بر روی تصاویر در این قسمت از سایت شاهد مجموعه 35 افکت نور [...]

دیدگاهتان را بنویسید