آموزش نصب فونت و استفاده از فونت های نصب شده در سیستم

آموزش نصب و استفاده از فونت های نصب شده در سیستم

آموزش نصب فونت و استفاده از فونت های نصب شده در سیستم

شاید خیلی از شما دوستان زیاد با نصب فونت ها در سیستم مشکل نداشته باشید و این کار برای شما امری سهل و آسان باشد ولی احتمالا یافتن و استفاده از فونتی که در سیستم نصب کرده اید کمی شما را آزار دهد چرا که نام فایل با نام فونتی که شما در سیستم خود نصب کرده اید متفاوت است. به هر حال در این آموزش قصد داریم تا با انواع روش های نصب فونت در ویندوز و استفاده از فونت های نصب شده آشنا شویم تا هم مشکل عزیزانی که با نصب فونت دچار مشکل و یا ابهام هستند برطرف گردد و هم دوستانی که در استفاده از فونت نصب شده در سیستم با مشکل مواجه شده اند برطرف گردد.پس جهت آشنایی بیش تر در استفاده از فونت ها با ما همراه باشید.

روش های مختلف نصب فونت در ویندوز

روش اول :

نکته : این روش بر روی ویندوز XP قابل اجرا نیست و فقط در ویندوز نسخه های 7 (Seven) به بالا می توان از آن استفاده نمود. همچنین این روش بیش تر برای فونت با فرمت های OTF و TTF قابل اجرا می باشد.
در این روش که ساده ترین و راحت ترین روش است کافی است بر روی فایل فونت راست کلیک کرده و از لیست باز شده بر روی گزینه Install کلیک کنید. به همین راحتی فونت در سیستم شما نصب گردید. البته در این جا منظور از نصب همان کپی کردن فایل فونت است و با نصب نرم افزار متفاوت است. تصویر زیر…

آموزش نصب فونت و استفاده از فونت های نصب شده در سیستم

در این روش پس از کلیک بر روی گزینه install فونت با موفقیت در سیستم شما نصب می شود ولی اگر فونت مورد نظر از قبل در سیستم شما وجود داشته باشد با پیغامی مشابه پیغام زیر رو برو خواهید شد.

آموزش نصب فونت و استفاده از فونت های نصب شده در سیستم

در تصویر فوق به شما تذکر می دهد فونتی را که تلاش دارید آن را در سیستم نصب کنید از قبل وجود دارد آیا می خواهید آن را جایگزین فایل فعلی کنید. در این جا اگر نسخه جدیدی از فونت مورد نظر را دارید بر روی دکمه Yes کلیک کنید اما اگر فایل شما با فایل قبلی تفاوتی ندارد نیازی به جایگزین کردن فایل نیست پس بر روی دکمه No کلیک کرده و از ادامه کار صرفه نظر کنید.

روش دوم :

امکان دارد با نصب بعضی نرم افزارها مانند ACDSee در سیستم گزینه Install از لیست فایل ها حذف شود. در این جا برای نصب فونت بر روی آن راست کلیک کنید و از لیست باز شده اشاره گر موس خود را بر روی گزینه Open With برده و در نهایت گزینه Windows Font Viewer را انتخاب کنید تا فایل فونت با این نرم افزار اجرا شود. در محیط نرم افزار دو دکمه Print و Install را مشاهده می کنید با کلیک بر روی دکمه Install فونت مورد نظر بر روی سیستم شما نصب خواهد شد. مانند مرحله قبل اگر فونت در سیستم شما وجود داشته باشد با پیغامی روبرو خواهید شد که در مرحله قبل آن را توضیح دادیم.

آموزش نصب فونت و استفاده از فونت های نصب شده در سیستم

روش سوم :

نکته : این روش بر روی انواع ویندوز به خصوص ویندوز XP و همچنین انواع فرمت ها نیز قابل اجرا می باشد.
در این روش به صورت دستی فایل فونت را در پوشه فونت های ویندوز کپی می کنیم. پس بدین منظور از منوی Start وارد Control Panel سیستم خود شوید. در کنترل پنل به دنبال پوشه Fonts بگردید. پس از یافتن این پوشه آن را باز کنید. در این پوشه تمام فونت هایی که در سیستم شما نصب هستند را می توانید مشاهده کنید. در این روش شما می توانید از فونت های نصب شده نیز نسخه پشتیبان تهیه کرده و یا از آن ها کپی بگیرید. خب از فایل فونت خود کپی تهیه کرده و در فضای خالی پوشه Fonts راست کلیک کنید و از لیست باز شده گزینه Paste را انتخاب کنید تا فونت شما در این پوشه ذخیره گردد. تصویر زیر…

آموزش نصب فونت و استفاده از فونت های نصب شده در سیستم

روش چهارم :

در این روش نیز به صورت دستی اما با روشی دیگر به پوشه فونت های سیستم دسترسی پیدا می کنیم. خب بدون معطلی به آدرس زیر مراجعه کنید.

C:\Windows\fonts

به طور معمول ویندوز در درایو C نصب می شود اما اگر به هر دلیلی ویندوز شما در این درایو نصب نشده است به جای درایو C وارد درایوی که ویندوز شما در آن قرار دارد شده و ادامه مسیر را دنبال کنید. پس از اینکه وارد پوشه Fonts شدید فونت های خود را در این پوشه مانند مر حله قبل Paste کنید.

آموزش نصب فونت و استفاده از فونت های نصب شده در سیستم

پیدا کردن و استفاده از فونت نصب شده در سیستم

برای استفاده از فونت ها باید نام آن ها را بدانید تا بتوانید در نرم افزارهای مختلف آن ها را جستجو کرده و از آن ها استفاده کنید. معمولا نام فایل فونت با نام اصلی فونت متفاوت است. پس برای پیدا کردن نام فونت قبل از اینکه آن را در سیستم خود نصب کنید بر روی فونت راست کلیک کرده و از لیست باز شده بر روی گزینه Preview کلیک کنید تا فونت با برنامه پیشفرض مشاهده فونت ویندوز یا همان Windows Font Viewer اجرا شود. به تصاویر زیر دقت کنید.

آموزش نصب فونت و استفاده از فونت های نصب شده در سیستم

آموزش نصب فونت و استفاده از فونت های نصب شده در سیستم

در تصویر فوق شما می توانید نام و سایر مشخصات فونت خود را مشاهده کنید. در این تصویر نام فونت با کادر قرمز رنگ مشخص شده است پس برای استفاده از فونت باید این نام را در نرم افزار مورد نظر جستجو کنید نه نام فایل را مانند تصویر زیر…

آموزش نصب فونت و استفاده از فونت های نصب شده در سیستم

امیدواریم این آموزش مورد استفاده شما دوستان قرار گرفته باشد. چنانچه سوال و یا ابهامی در این رابطه دارید می توانید از این قسمت با ما یا سایر کاربران در ارتباط باشید.

موکاپ صفحه نمایش مانیتور با نمایشگر اضافی

موکاپ صفحه نمایش مانیتور موکاپ صفحه نمایش مانیتور با نمایشگر اضافی مجموعه‌ای از 3 قالب [...]

افکت و تصاویر کلیپ آرت ستاره طلایی بدون بک گراند با فرمت PNG

افکت و تصاویر کلیپ آرت ستاره طلایی در این پست شاهد مجموعه افکت و تصاویر کلیپ [...]

موکاپ سطل رنگ نقاشی پلاستیکی و دسته دار برای فتوشاپ

موکاپ سطل رنگ نقاشی پلاستیکی موکاپ سطل رنگ نقاشی پلاستیکی و دسته دار یک قالب [...]

موکاپ لوگو حرفه‌ای و فوق‌العاده زیبا بر روی اجسام مختلف

موکاپ لوگو حرفه‌ای موکاپ لوگو حرفه‌ای و فوق‌العاده زیبا بر روی اجسام مختلف مجموعه‌ای از [...]

9 دیدگاه در مورد “آموزش نصب فونت و استفاده از فونت های نصب شده در سیستم

دیدگاهتان را بنویسید