رفع مشکل تایپ فارسی و جدا شدن حروف فارسی در فتوشاپ نسخه های CC

شاید تا به حال این مشکل برای شما هم پیش آمده باشد هنگامی که در نرم افزار فتوشاپ ابزار Type را انتخاب کرده و شروع به تایپ کلمات فارسی می کنید حروف به صورت جدا ، شکسته و از چپ به راست نوشته شوند. البته در نسخه های CS اگر نسخه خاورمیانه را نصب کرده باشید شاید با این مشکل مواجه نشده باشید و این موضوع بیشتر برای نسخه های CC یا همان Creative Cloud رخ می دهد چرا که شرکت Adobe در نسخه های CC دیگر نسخه خاورمیانه را منتشر نکرده و تمام زبان ها را در نسخه های CC به صورت یکپارچه و یکجا منتشر کرده است و کشورهایی که زبان آن ها به صورت RTL یا همان راست به چپ نوشته می شود با این مشکل مواجه هستند. البته خیلی هم این موضوع را بزرگ نکنیم چرا که فقط با گذاشتن یک تیک ساده در تنظیمات برنامه این مشکل برطرف خواهد شد. پس با ادامه این آموزش با ما همراه باشید…

نکته : اگر شما به طور معمول با تایپ فارسی مشکلی ندارید و فقط در تایپ طرح های لایه باز خارجی دچار مشکل هستید بهتر است این مطلب را مطالعه فرمائید.

رفع مشکل تایپ فارسی (فارسی نوشتن در فتوشاپ)

اگر برای اولین بار است که اقدام به نصب نرم افزار فتوشاپ نسخه CC کرده اید و از ابزار تایپ متن استفاده کرده باشید متون شما مانند تصویر زیر تایپ خواهند شد.

حال برای رفع این مشکل چه باید کرد. از قسمت منوی اصلی در بالای نرم افزار بر روی گزینه Edit کلیک کرده تا لیست این گزینه باز شود ، اشاره گر موس را بر روی گزینه Preferences ببرید تا یک لیست فرعی نمایان شود. حال از این لیست بر روی گزینه Type کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی گزینه Type پنجره زیر باز خواهد شد. در اینجا از قسمت Choose Text Engine Options گزینه Middle Eastem and South asian را انتخاب کنید. پس از انجام این کار بر روی دکمه OK کلیک کرده تا تنظیمات ذخیره شود.

در ادامه از منوی اصلی نرم افزار بر روی گزینه Type کلیک کنید سپس اشاره گر موس را بر روی گزینه Language Options از لیست باز شده ببرید تا یک لیست فرعی دیگر باز شود. حال مانند تصویر زیر تیک گزینه Middle Eastem Feature را از لیست باز شده فعال کنید.

کار تمام است حال یک بار نرم افزار فتوشاپ را بسته و مجدد آن را اجرا کنید. پس از اجرا شدن مجدد برنامه خواهید دید که مشکل تایپ فارسی در برنامه رفع گردیده است. البته اگر متنی را از قبل به صورت شکسته تایپ کرده بودید آن را حذف و مجدد آن را تایپ کنید.

امیدواریم این آموزش مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته و مشکل شما نیز مرتفع گردیده باشد.