آموزش تصویری روتوش فوری چهره در فتوشاپ به کمک اکشن

در این مطلب شاهد یک اکشن فوق العاده کاربردی فتوشاپ می باشید که به کمک آن می توانید خیلی سریع و در عرض کمتر از 5 دقیقه تصاویر خود را روتوش ، صاف و بی نقص نمائید. پس از نصب فایل اکشن در محیط فتوشاپ و با کمک ابزار قلمو (brush) و با استفاده از آموزشی که در زیر به توضیح آن می پردازیم خیلی راحت قادر خواهید هر چهره ای را خیلی فوری روتوش کنید. پس برای این منظور با این آموزش با ما همراه باشید.

آموزش استفاده از اکشن

  • ابتدا فایل فشرده را از قسمت دریافت فایل همین صفحه دانلود کرده سپس در سیستم خود از حالت فشرده خارج کنید. (همه ی فایل های مورد نیاز برای این تمرین در این فایل موجود است)
  • در مرحله بعد جهت نصب اکشن ، فایل retouching.atn را در محیط فتوشاپ اجرا کنید. (آشنایی و آموزش نصب فایل های اکشن)

نکته : با اجرای فایل اکشن در محیط فتوشاپ اتفاقی رخ نمی دهد فقط یک اکشن به پنل اکشن های شما اضافه می گردد.
روتوش چهره فوری در فتوشاپ

  • حالا تصویری که قصد دارید آن را ویرایش یا روتوش کنید را وارد برنامه کنید.

روتوش چهره فوری در فتوشاپ

  • در مرحله بعد اگر پنل اکشن های شما فعال نیست آن را از منوی Window سپس گزینه Actions فعال کنید.

روتوش چهره فوری در فتوشاپ

  • الان باید چنین پنجره ای برای شما فعال باشد. (کادر نارنجی رنگ اکشنی است که ما نصب کرده ایم).

روتوش چهره فوری در فتوشاپ

  • اگر اکشن فوق در پنل اکشن شما وجود دارد لایه تصویر خود یا Background را انتخاب کنید سپس عدد 1 را که در تصویر فوق مشاهده می کنید را انتخاب کرده در نهایت آیکون Play در پائین پنجره را کلیک کنید تا اکشن بر روی تصویر شما اعمال شود.
  • پس از اجرای صحیح اکشن پنل لایه های شما باید چنین تصویری باشد.

روتوش چهره فوری در فتوشاپ

  • خب کار تقریبا تمام است. لایه ماسک یا retouch را که در تصویر فوق مشاهد می کنید را انتخاب کنید. حالا یک قلموی نرم بردارید سپس رنگ foreground را سفید و رنگ Background را مشکی انتخاب کنید. مثل تصویر زیر.

روتوش چهره فوری در فتوشاپ

  • اندازه قلمو را متناسب با تصویر و قسمتی که قصد دارید روتوش کنید تنظیم کنید. حالا خیلی با دقت و با حوصله شروع به روتوش چهره و تصویر خود کنید. تصویر نهایی ما به این صورت درآمد. البته برای حذف لک های صورت از ابزار Spot Healing Brush استفاده کردیم.

روتوش چهره فوری در فتوشاپ

امیدواریم این آموزش نیز مورد پسند شما واقع شود و از آن نهایت استفاده را ببرید. چنانچه سوال و ابهامی در این باره دارید می توانید از پایین همین صفحه سوال خود را مطرح کنید.

به درخواست کاربران فیلم آموزشی نحوه استفاده از این اکشن در سایت قرار گرفت.